Warto mieć dobre głośniki samochodowe ze wzmacniaczem

Wielu ludzi lubi słuchać muzyki w samochodzie. Jednak nawet ulubione stacje radiowe nie nadają zawsze utworów, które nam odpowiadają. Żeby słuchać tylko dźwięków, przy które dobrze się nam prowadzi, warto zainwestować w odtwarzacz samochodowy albo przenośne DVD.

Dzięki temu sprzętowi głośniki samochodowe zawsze będą emitować tylko przyjemne dźwięki. Mało tego, niektóre odtwarzacze samochodowe obsługujące DVD potrafią same zmienić stronę. Standardowa płyta DVD mieści ok. 5 GB danych. Jedna piosenka (w zależności od rodzaju muzyki) zajmuje ok. 6-15 MB. Zatem radio i DVD samochodowe to kilkanaście godzin słuchania bez konieczności zmieniania strony w najmniej odpowiednim momencie. Od teraz nawet bardzo długa podróż minie szybciej i przyjemniej.

Starsze odtwarzacze samochodowe nie obsługują formatu DVD. Ale jest jeszcze inny sposób, żeby w aucie słuchać tylko ulubionych składanek. Można zabrać przenośnie DVD do samochodu. Żeby nie zajmować kokpitu albo siedzenia pasażera, urządzenie można umieścić na specjalnym stojaku, który dostępny jest w większości sklepów z akcesoriami motoryzacyjnymi. Wtedy w pobliżu drążka zmiany biegów zmieści się i odtwarzacz samochodowy i antyradar.